Κ16: Ατρόμητος – Φοίνικας 4-1

Επτά στα επτά και συνεχίζει η Κ16 του Ατρομήτου Αθηνών, που επικράτησε με σκορ 4-1 του αντίστοιχου -αλλά πολύ νεανικότερου- συγκροτήματος του Φοίνικα, στο Νταμάρι.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Φώτη Παπαπαναγή “κόλλησαν” στο ισχνό 1-0 για ένα ημίχρονο, κόντρα στους μαχητικούς φιλοξενούμενους (ρόστερ 2005) του Ηλία Θεοδωρακόπουλου, αλλά με την έναρξη της επανάληψης διεύρυναν το προβάδισμά τους σε τρία τέρματα και απάντησαν μ’ ένα ακόμη γκολ στην πρόσκαιρη μείωση του σκορ από τη βούλα του πέναλτι.

Σκόρερς: 3′, 40′ Κλεωνάκος, 44′ Λινάρδος, 64′ Καλαματας / 53′ (πεν.) Μαρκαντωνάτος.

Διαιτητής: Αργυριάδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Καλιαρος, Παπουλίδης, Αρβανίτης, Μπαμπανης, Γιορδαμπης, Τσιάβος, Ζήκος, Κασβίκης, Τσιονάκας, Κλεωνάκος, Γιάννη (Λινάρδος, Κατσουρος, Μητρόπουλος, Καρδάμης, Καλαματας, Μουτσης, Πατσατζόγλου).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σταθόπουλος, Τσίχλης, Χαβαλίνας, Ανδριανάκος, Μπούρας, Μπούζο, Μαρκαντωνάτος, Μαγαλιός, Καμπουρίδης, Πλατης, Βασίλενας (Ηλιόπουλος, Λαμπρίτσιος, Διαμαντης).