Κ16: Ατρόμητος Αθ. – Α.Ο.Περιστερίου 4-1

Ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο στο Νταμάρι, στην αναμέτρηση των Κ16 Ατρομήτου Αθηνών και Α.Ο. Περιστερίου, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε με γκολ του Κατσίκη στο 23′ (προηγήθηκε στο 15′ ο Ατρόμητος 1-0) και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-1 για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων.

Το γρήγορο γκολ του Γεροδημήτρη (39′) στην επανάληψη άλλαξε τις ισορροπίες και η υπεροχή του Ατρομήτου που ήταν πλέον εμφανής στο χορτάρι, οδήγησε στο τελικό 4-1 (Γεροδημήτρης 2, Λάμπρου και Ντούλε).

Ο Όμιλος αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρήσης με τον Μπρκόβιτς (απόκρουση Σοφούλη).

Διαιτητής: Ναούμ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σοφούλης, Γεωργόπουλος, Γκίτσας, Λουκόπουλος, Πότση, Ντούλε, Μπισύρης, Γεροδημήτρης, Λάμπρου, Άχμεντ, Τουφεξίδης (Σέλι, Ρούστα, Λάγγας, Κλεωνάκος, Βλαχόπουλος).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Πύλιος, Δουλής, Μητρόπουλος, Μάσαμπ, Διονυσόπουλος, Παπαχριστοδούλου, Τσακλάνος, Κεχαγιάς, Κατσίκης, Μπρκόβιτς, Πάπα (Γκουμάς, Λυμπέρη,ς Μπαρδάκης, Ασπρομάτης).