Κ16: Ανθούπολη – Ηρακλής 0-2

Από ένα γκολ στο φινάλε κάθε ημιχρόνου πέτυχε η Κ16 του Ηρακλή και πήρε τη νίκη στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα της Ανθούπολης, με σκορ 0-2.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Γιάννη Λιβαθινού ευτύχησαν να προηγηθούν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι λίγο πριν την ανάπαυλα και αξιοποίησαν τον εκνευρισμό των γηπεδούχων που οδήγησε τον τεχνικό τους Πέτρο Δημάκη να αποσύρει ποδοσφαιριστή από τον αγωνιστικό χώρο (Λάσκαρης – είχε ήδη κίτρινη κάρτα) μετά από παρατεταμένες διαμαρτυρίες προς την διαιτητή της αναμέτρησης και “κλείδωσαν” τη νίκη μ ‘ ‘ενα δε΄τερο γκολ, τρία λεπτά πριν την εκπονή.

Σκόρερς: – / 34′ (πεν.) Μαγκίτσας, 67′ Παλιούρας.

Διαιτητής: Στεφανοπούλου.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Μπουζούκης, Σαββίδης, Καλούδης, Λανάι, Κανταρης, Λυμπερόπουλος, Πισιμίσης, Ροΐδης, Λάσκαρης, Ακπάτα, Πετρούτ (Αγγελούδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καρπαθάκης, Σιταράς, Μηλιάς, Χρηστίδης, Ζάρκαλης, Κουκλοτίδης, Χριστοδούλου, Ζαχαρίας, Παλιούρας, Μαγκίτσας, Κηπουρός (Κομπορόζος Καγιάννης).