Κ16: Αγ. Ιερόθεος-Ήφαιστος 0-5

Νικηφόρο και στα δύο ημίχρονα το πέρασμα της Κ16 του Ηφαίστου από το κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα του Αγίου Ιεροθέου.

Το 0-2 σκορ ημιχρόνου και 0-5 τελικό είναι αντιπροσωπευτικά της αγωνιστικής εικόνας που ήθελε τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Σταύρου Κορώνη πιο αποφασιστικούς δημιουργικά και πιο ουσιαστικούς εκτελεστικά.

Ίσως να αδικούν λόγω του μηδενικού ενεργητικού το συγκρότημα του Ισίδωρου Χαλιμούρδα, αφού είχε κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν τις αξιοποίησε, ενώ και ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων δήλωσε “παρών” όταν χρειάστηκε.

Σκόρερς: – / 16′ Σαμαράς, 34′ Τσαπάρας, 47′ Ζαΐμης, 53′ Σαγρής, 55′ Θωμολλάρη.

Διαιτητής: Τζίβρας.

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Σιδεράς, Τσιριγώτης, Alla, Tafka, Ραβανός Σ., Κόκκινος, Λαμπρόπουλος, Ραβανός Δ., Χαλακατεβάκης, Λυογιάννης Π., Λυκογιάννης Κ. (Memaj, Μαρίνος, Λουκατάρης).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Παππάς, Αγγελόπουλος, Ρήγας, Βαπορίδης, Κούμε, Μπουκάκης, Ζαΐμης, Τσαπάρας, Σαμαράς, Θωμολλάρη (Δαμιανίδης, Μπουζούκης, Σαγρής, Αποστολόπουλος).