Κ16: Αίμος Πετρ. – Κηπούπολη 1-1

Το μοιρασμένο και άσφαιρο (0-0) πρώτο ημίχρονο στην Πετρούπολη, διαδέχθηκε ένα 35λεπτο με δύο γκολ, δύο δοκάρια και δύο αμφιβητούμενες φάσεις στην αναμέτρηση των Κ16, Αίμου Πετρούπολης και Κηπούπολης (1-1).

Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι, ισοφάρισε από τα έντεκα βήματα το συγκρότημα του Δημήτρη Τσουκνάκη που ζήτησε σε άλλες δύο περιπτώσεις την “εσχάτη των ποινων”, σε επαφές της μπάλας με το χέρι σε σουτ των Τζαγκαράκη Ν. και Καμαρινού.

Εκτός αυτών όμως είχε και δύο δοκάρια σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σερίφη και πλασέ του Τζαγκαράκη Ν., όντας η ομάδα που διεκδίκησε περισσότερο και πειστικότερα τη νίκη.

Σκόρερς: 41′ Σταθόπουλος / 55′ (πεν.) Σερίφης.

Διαιτητής: Κοντοπάνος. Βοηθοί: Παλάσκας, Καρράς.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ. (1): Ζυμαρης, Παπαντωνόπουλος, Κάντζιος, Τσάμι, Θεοδωροπουλος, Σταθόπουλος, Ντοβας, Μανταλόβας, Γουναριδης Α., Μπενέας, Γουναρίδης Ν. (Δασκαλάκης, Κεσίδης, Στάικος).

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Νότης, Ζαραϊδώνης, Παυλάκος, Σιαφάκας, Σαββουλίδης, Ανδρονιώτης, Θεοχαρίδης, Σαμουρης, Τζαγκαράκης Μ., Σερίφης, Παπαδόπουλος (Καμαρινός, Τζαβάρας, Τζαγκαράκης Ν.).