Κ16: Ήφαιστος – Σούρμενα 1-1

Δίκαιο το ισόπαλο 1-1, όπως δίκαιο θα ήταν αν έγερνε η ζυγαριά προς τη μία η την άλλη πλευρά (θα μπορούσε) στις ευκαιρίες που δημιούργησαν και τελικά σπατάλησαν.

Οι Κ16. Ηφαίστου και Σουρμένων έδωσαν έναν αγώνα που οι λεπτομέρειες θα έκαναν την διαφορά και η λεπτομέρεια ήταν η άμεση απάντηση των φιλοξενουμένων στο γκολ του Ευθυμιάδη (εντός διλέπτου!).

Σκόρερς: 37′ Ευθυμιάδης / 39′ Ελευθεριάδης.

Διαιτητής: Καράμπελας.

Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βασιλειάδης στο 69′ για “ριψοκίνδυνο μαρκάρισμα” σύμφωνα με το Φ.Α., ενώ για τον ίδιο λόγο είχε παρατηρηθεί με την πρώτη κίτρινη στο 51ο λεπτό.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Κούμε, Ρήγας, Κοσμίδης, Χατζούδης, Γκέρτσο, Τσέλιος, Ντόστι, Βασιλειάδης, Ευθυμιάδης, Σαμαράς (Μπουκάκης).

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Αβαγιανός, Ρώσσης, Σβίλλιας, Παπαθέου, Κλαψης, Λεμπιδάκης, Παπουτσάκης, Ακριτίδης, Ελευθεριάδης, Κωνσταντινίδης, Καλαριτης (Καφφές, Ζωχάκης).