Κ16: Άφοβος – Α.Ο. Περιστερίου 3-5

Με καλή μπάλα και σκορ ημιχρόνου 0-3 (Μπρκόβιτς 2 και Παππάς), η Κ16 του Α.Ο. Περιστερίου έβαλε νωρίς τις βάσεις για την πρώτη επικράτηση του νέου έτους, κόντρα στον Άφοβο, στο γήπεδο Ακαδημίας Πλάτωνος.

Και αυτή ήρθε, παρ’ ότι στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν, οι αρκετές αλλαγές άργησαν να βρεθούν στο χορτάρι και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία να προβάλλουν αξιώσεις επιστροφής στο παιχνίδι.

Ωστόσο τα γκολ των Μπρκόβιτς (χατ τρικ) και Τσακλάνου έγειραν οριστικά την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του Σάκη Αναστασόπουλου.

Διαιτητής: Πλεξίδα.

Για τον Α.Ο. Περιστερίου αγωνίστηκαν οι Πύλιος, Δουλής, Μητρόπουλος, Μάσαμπ, Μπέσιος, Παπαχριστοδούλου, Τσακλάνος, Παππάς, Κατσίκης, Μπρκόβιτς, Κεχαγιάς (Κονόμι, Λυμπέρης, Γκουμάς, Ασπρομάτης, Πλευρίτης, Παπαδάτος).