Κ15: ΠΑΟ – Ατρόμητος Αθ. 1-0

Με γκολ στο ένατο από τα δεκατρία λεπτά των καθυστερήσεων που κρατήθηκαν η Κ15 του Παναθηναϊκού πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα του Ατρομήτου Αθηνών, που σίγουρα άξιζε κάτι πολύ καλύτερο στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Superleague.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Λευτέρη Κοσμαδάκη είχαν καλύτερες στιγμές μπροστά στην αντίπαλη εστία, αλλά δεν τις εκμεταλλεύτηκαν και από το 63ο λεπτό αγωνίζονταν με δεκα παίκτες λόγω αποβολής του Κοκκόρια (στη φάση που αποχώρησε τραυματίας ο Λόμπας), ενώ ήδη μετρούσαν δέκα απουσίες λόγω ιώσεων !

Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο νεαρός Αρβανιτάκης, μετά από ανεπιτυχή “τελειώματα” στην ίδια φάση από τους Σουχλάκη και Μαμάκου, με τον Ατρόμητο να ζητάει χωρίς ανταπόκριση επιθετικό φάουλ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Χατζηδάκης, Κοκκόριας, Τσαγδής, Ψαράκης, Τούφας, Κάββαλος, Τσολάκης, Μπεδινάκης (60′ Υζεΐρι), Καλαϊτζίδης (73′ Καλλιας), Ξεκάρφωτος (41′ Ρηγάτος), Τσικλιτάς (60′ Παλιούρας).