Κ14(SL): Ερμής – Ήφαιστος 2-3

Με προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο μέρος η Κ14 του Ηφαίστου έφυγε νικήτρια από τα Άνω Λιόσια και την αναμέτρησή της με το αντίστοιχο συγκρότημα του τοπικού Ερμή.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Κωνσταντίνου Λαμπαδάριου πέτυχαν δύο τέρματα αξιοποιώντας πίεση ψηλά στον αγωνιστικό χώρο και τα έκαναν τρία με στημένη μπάλα (κόρνερ) λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης.

Σκόρερς οι Πολύζος, Σπυριδάκος και Βουβαλης.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο τελευταίο δεκάλεπτο σε 2-3, αλλά σε προχωρημένο χρόνο για να καταφέρουν κάτι περισσότερο.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Δράζιος, Χατζησταμάτης, Τερτίπης, Βασιλακάκος, Τριάντης, Βασιλείου, Βούβαλης, Πολύζος , Λαμπίρης, Ψαθάς, Σπυριδάκος. Έπαιξαν και οι Παππάς, Πάσα, Θεοδωρόπουλος, Γιακουμάτος, Κούρκουλος, Λαβρετζάκης, Ρούσσος και Μπίμπασης.