Κ14: Φοίνικας – Καλαμάκι 2-2

Το 2-1 σκορ ημιχρόνου έδωσε προβάδισμα, αλλά όχι και τη νίκη στην Κ14 του Φοίνικα Περιστερίου, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα του Καλαμακίου, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Χιώτη δεν αξιοποίησαν τις ευκαιριες που τους παρουσιάστηκαν στο δεύτερο ημίωρο και “τιμωρήθηκαν” γι’ αυτό τέσσερα λεπτά πριν την εκπνοή της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και λίγο νωρίτερα ευκαιρία να ισοφαρίσουν, αλλά ο Σιδεράς βγήκε νικητής σε εκτέλεση πέναλτι.

Σκόρερς: 19′, 27′ Χρυσοστόμου / 23′, 56′ Σεμπέκος.

Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Σιδεράς Ε., Παπαπαναγιώτου, Ρέντζος, Χρονόπουλος, Σιδεράς Π., Βαβίλης, Γκρανόπουλος, Παπαδόπουλος, Χατζημανώλης, Βασιλάκης, Χρυσοστόμου (Βεργέτης, Καραγιώργος).

ΚΑΛΑΜΑΚΙ: Μαρτης, Ρωμανίδης, Καφεντζής, Χαλικιάς, Ζμίλι, Κιριμλιόγλου, Μαλλης, Βουλιστης, Σεμπέκος, Χρόνης, Τσαγκαλίδης (Κεφαλάς, Γιδόπουλος, Ζαουπλάρι).