Κ14: Πεύκη (2) – Ανθούπολη 2-2

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Πεύκη η Κ14 της Ανθούπολης, αλλά οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ξέρουν πολύ καλά ότι θα μπορούσαν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, αν αξιοποιούσαν τις ευκαιρίες τους.

Ιδιαίτερα στο “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο (0-0) οι Περιστεριώτες είχαν τουλάχιστον 4 κλασικές ευκαιρίες για γκολ, ενώ πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης και δέχθηκαν την απάντηση των γηπεδούχων χωρίς να τιμωρήσουν τα επιθετικά ρίσκα που υποχρεώθηκαν να πάρουν.

Σκόρερς: 46′ Παπαδης, 53′ Κουφόπουλος-Παπανδρέου / 35′ Χαλακατεβάκης, 39′ Μαγνήσαλης.

Διαιτητής: Μαρδας.

ΠΕΥΚΗ (2): Καλαντζής, Παγωνας, Ρουτσιούκης, Τάτσης, Γκαζελης, Μαρκομιχάλης, Παπαδης, Ορφανίδης, Χρεβατίδης, Κοπαλας, Σταμελόπουλος (Κουφόπουλος-Παπανδρέου, Σαρηγιάννης, Φαρδης, Λιβεριάδης, Κωστόπουλος).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Μακεντούδης, Στρίκος, Μπαντίλλι, Κάτσενος, Μούλλα, Ντόκο, Κατής, Μαγνήσαλης, Χαλακατεβάκης, Βανταράκης, Καλδής (Βίτος, Τσατσάκης, Μπουζούκης, Αθανασιάδης).