Κ14: Ιάσων – Φοίνικας 6-3

Το πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης έκανε τη διαφορά στην αναμέτρηση των Κ14, Ιάσονα και Φοίνικα Περιστερίου, στο ΔΑΚ Ιλίου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι, σκόραραν δις, το “ρευστό” σκορ ημιχρόνου “άνοιξε” σε 5-2 και η πλάστιγγα έγειρε οριστικά υπέρ του Ιάσονα, που παρέμεινε συγκεντρωμένος καθ’ όλη τη διάρκεια του 60λέπτου, βρίσκοντας άμεσες απαντήσεις τόσο στο γκολ με το οποίο προηγήθηκε ο Φοίνικας (0-1), όσο και σε εκείνο της ισοφάρισης (2-2).

Στον αντίποδα, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ηλία Θεοδωρακόπουλου στάθηκαν απόλυτα ανταγωνιστικοί απέναντι σε μία από τις ισχυρότερες ομάδες της κατηγορίας, αγωνιζόμενοι μάλιστα με υπηρεσιακό τερματοφύλακα (Κωνσταντίνος Βασίλενας).

Σκόρερς: 8′, 30′, 31′, 33′ Ντοχ, 11′ Αποστολόπουλος, 56′ Αγγελιδάκης / 4′, 40′ Μαρκαντωνάτος, 25′ Αρβανιτίδης.

Διαιτητής: Κοπαλας.

ΙΑΣΩΝ: Κυπαρίδης, Ρηγαλος, Καστριότι, Καραγιάννης, Αποστολόπουλος, Μούτσα, Λικάι, Ελταουίλ, Μπιλικαΐδης, Ντοχ, Κεφαλάς (Χαλδαίος, Αγγελιδάκης).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Βασίλενας, Χατζημανώλης, Βαβίλης, Ανδριανάκος, Αρβανιτίδης, Μπούρας, Μαρκαντωνάτος, Ζαμπάκας, Τσίχλης, Καραγιώργος, Μαγαλιός (Λαμπρίτσιος, Κατρισιώσης).