Κ14: Ιάσων – Α.Ο. Περιστερίου 5-2

Με 2-0 σκορ ημιχρόνου, η Κ14 του Ιάσονα έβαλε ισχυρό θεμέλιο νίκης, απέναντι στο αντίστοιχο συγκρότημα του Α.Ο. Περιστερίου, όντας ούτως ή άλλως μία από τις ισχυρότερες ομάδες της ηλικιακής κατηγορίας στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ.

Η προσπάθεια των Περιστεριωτών να ξαναμπούν στο παιχνίδι στην επανάληψη, απέφερε δύο γκολ, έναντι όμως τριών των γηπεδούχων, τέρματα που συνολικά διαμόρφωσαν το τελικό 5-2.

Ήταν ένα δυνατό τεστ για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Χρήστου Παλλίδη και παράλληλα πολύτιμο μάθημα ως προς την μετάραση της κατοχής της μπάλας σε ουσία, που στο ποδόσφαιρο δεν είναι κάτι άλλο από το γκολ

Σκόρερς: 18′, 27′, 31′ Αποστολόπουλος, 41′ Αγγελιδακης, 56′ Κεφαλάς / 43′ Αγιάνογλου, 59′ Σπυρόπουλος.

Διαιτητής: Γκικόπουλος.

ΙΑΣΩΝ (1): Κυπαρίδης, Ρεγγίνας, Καστριότι, Ελταουίλ, Ντοχ, Ρήγαλος, Μπιλικαΐδης, Αποστολόπουλος, Κεφαλάς, Λικάι, Αγγελιδάκης (Παπαδόπουλος, Παπακώστας, Οικονόμου, Χαλδαίος, Καραγιάννης).

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Δαούλας, Τατίογλου, Σπυρόπουλος, Κρητικός, Θεοδωρόπουλος, Βότσι, Πετρίδης, Χαλκιαδάκης, Φατούρος, Πήλιουρας, Αγιάνογλου (Μάρκου, Καμπάσι, Μίλε, Σκουργιάς).