Κ14: Α.Ο.Περιστερίου – Ηρακλής 6-2

Υπό δύσκολες συνθήκες άρχισε και ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση των Κ14, Α.Ο. Περιστερίου και Ηρακλή, με τον Όμιλο να παίρνει τη νίκη και το τρίποντο, με σκορ 6-2 στο ΕΑΚ Ηφαίστου.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές των Πολύδωρου Τσίγκου και Αργύρη Πούλου κατέβαλλαν φιλότιμες προσπάθειες και με οκτώ γκολ επιβράβευσαν τον “ηρωισμό” όσων παρακοούθησαν το παιχνίδι.

Ο Όμιλος “έκλεισε” από το πρώτο ημίχρονο (4-0) το κεφάλαιο νίκη, με τον Ηρακλή να αντιδρά στην επανάληψη, όπου εκτός των δύο γκολ είχε και χαμένο πέναλτι (Καψής στο οριζόντιο δοκάρι).

Σκόρερς: 1′, 22′ Κόντη, 5′, 25′ Ματσούκας, 33′ Σενγκιέργη, 51′ Τατίογλου / 37′ Κολιτσόπουλος, 50′ Γαβριελάτος.

Διαιτητής: Ματσάγκας.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Πανταζής, Σαρέλλης, Καραμπέκιος, Μπογιατζής, Σενγκιέργκη. Σπυρόπουλος, Κόντη, Τατίογλου, Μάρκου, Ματσούκας, Μάκος (Γκοτσούλιας, Παπας, Βαλτογιάννης, Οικονομίδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Πλάκου, Καραμανώλης, Βυθούλκας, Χριστόπουλος, Χρήστου, Καψής, Κιάρρι, Ζάρκαλης, Πλιάσσας, Γαβριελάτος, Κολιτσόπουλος.