Κ14: Α.Ο. Αιγάλεω – Ηρακλής Π. 3-4

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη, εκτός έδρας αυτή τη φορά για την Κ14 του Ηρακλή Περιστερίου, στο ΔΑΚ Αιγάλεω, όπου επικράτησε της τοπικής ομάδας, με σκορ 3-4.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Νίκου Δασκαλόπουλου αντέδρασαν γρήγορα στο εις βάρος τους 2-0 που διαμορφώθηκε στα πρώτα εικοσιπέντε λεπτά και παρά τα πολλά λάθη στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, μείωσαν σε 2-1 πριν την εκπνοή του.

Στην επανάληψη αντιστράφηκαν τα δεδομένα, οι Περιστεριώτες πέτυχαν τρία γκολ εντός δεκαλέπτου και το μόνο που επέτρεψαν ήταν ένα σε βάρος τους, στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Σκόρερς: 10′ Ζαχαρίας (αυτ.), 23′ Γκούρι, 59′ Πετρουτσάτος / 26′ Λέτσκα, 35′ Μαγκίτσας, 39′ Χριστοδούλου, 44′ Ζάρκαλης.

Διαιτητής: Βλατάκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καρπαθάκης, Σακκάς, Σιταράς, Χρηστίδης, Ζάρκαλης, Ζαχαρίας, Μαγκίτσας, Λέτσκα, Κομπορόζος, Χριστοδούλου, Κουκλοτίδης (Γκρίελας, Μακρής).