Κ14: Αίμος Πετρ. – Κηπούπολη 0-3

Η Κ14 της Κηπούπολης είχε ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο στην Πετρούπολη, κόντρα στον τοπικό Αίμο, αλλά η αγωνιστική εικόνα έδειχνε ξεκάθαρα ότι αυτό που έλειπε ήταν το εναρκτήριο γκολ.

Όταν αυτό ήρθε, στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, όλα έγιναν ευκολότερα για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη που βρήκαν περισσότερους διαδρόμους για την αντίπαλη περιοχή και με καλή κυκλοφορία της μπάλας πολλαπλασίασαν τις επισκέψεις τους, επιτυγχάνοντας άλλα δύο τέρματα.

Σκόρερς: – / 35′ Ρήγας, 42′ Τζαβάρας, 57′ Σκαμάνης.

Διαιτητής: Τσάφος.

Για την Κηπούπολη έπαιξαν οι Σταμούλης, Σαμουρης, Βενέτης, Παυλάκος, Παπαδόπουλος Π., Τζαβάρας, Μόσαλος, Ζαραϊδώνης, Μπαρδώσας, Τζαγκαράκης, Ρήγας, Σκαμάνης, Παπαδόπουλος Σ., Γερεντές, Σταματογιαννόπουλος.

(SL): Κηπούπολη – Α.Ο. Περιστερίου 3-1

Νικηφόρο ήταν και το παιχνίδι για το Soccerlink, με την Κ14 να επικρατεί του αντίστοιχου τμήματος του Α.Ο. Περιστερίου με 3-1.

Δύο γκολ πέτυχε ο Ντούμης (5′ και 12′) και ένα ο Σκαμάνης στο 18′. Ο Όμιλος μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37′.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Κυριακόπουλος, Δημητρίου, Πασουλας, Σούκος, Σιδεράς, Σκουτερης, Σκαμάνης, Ντούμης, Κόκλας, Χρονάκης, Γεωργόπουλος, Μπερνεβός, Κοτσώνης, Καραπετης, Αμήν, Δημητριάδης,