Κ14: Άμιλλα – Αίμος Πετρ. 1-1

Παιχνίδι πλούσιο σε φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με ρυθμό και εναλλαγές που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον στο σύνολο του αγωνιστικού χρόνου, η αναμέτρηση των Κ14, Άμιλλας Περιστερίου και Αίμου Πετρούπολης.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πιο δυνατά και να τελειώνουν το πρώτο μέρος με το υπέρ τους 0-1 και την ομάδα του Περιστερίου να απαντά στην επανάληψη μ’ ένα πολύ όμορφο γκολ και ευκαιρίες που θα μπορούσαν να τις είχαν δώσει και τη νίκη.

Πάντως, το τελικό 1-1 κρίνεται απόλυτα δίκαιο, βάσει εικόνας και ευκαιριών.

Σκόρερς: 38′ Σαρδελής / 23′ Αναγνωστάκος.

Διαιτητής: Λαδογιάννης.

ΑΜΙΛΛΑ: Μελισουργός, Λιονάκης, Παναγιωτίδης, Θανάσης, Σκαλιώτης, Κωλέτσος, Μάνο, Παϊζάκης, Τσάτσα Χατζηπαναγιώτου, Αδαμόπουλος (Σαρδελής, Σπαθώνης, Δήμτσιας, Μετος, Νταης, Τσιουγκράνας, Λέσι, Βούλτσος).

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ.: Αλ Σαγιέντ, Κότσαλος Κ., Καραμπαλης, Τσαρούχας, Μηδελλιάς, Σαραντόπουλος, Κότσαλος Β., Αναγνωστάκος, Τσιούλος, Γκαράνης, Κάτσεμος (Τσάκος).