Κ14: Άγ. Ιερόθεος – Αίμος Πετρ. 4-0

Την πέμπτη της (5η) νίκη σε επτά (7) αγωνιστικές του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ μετράει από το μεσημέρι η Κ14 του Αγίου Ιεροθέου που επικράτησε με το επιβλητικό 4-0, του αντίστοιχου συγκροτήματος του Αίμου Πετρούπολης, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ισίδωρου Χαλιμούρδα μπορεί να ξόδεψαν ένα ημίχρονο, χωρίς να βρουν τον δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα, αλλά στην επανάληψη δεν άφησαν περιθώρια περαιτέρω αντίστασης στους αντιπάλους τους, σκοράροντας τρεις φορές εντός δεκαλέπτου και γράφοντας τον επίλογο δύο λεπτά πριν την εκπνοή.

Σκόρερς: 38′ Ρίρα Κ., 44′, 58′ Γραφάκος, 47′ Καράι / –

Διαιτητής: Πρίντζιος.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Κουτσογιάννης, Καράι, Ντρες, Ρηνάκης, Ρίρα Κ., Ρετζεπάι, Ρίρα Ελ., Ναζεράι, Μάλλης, Ζαγαρέλος, Ντόμπρος (Γραφάκος, Πατσής, Δουζένης, Παπανικολάου).

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Γκοβας, Καλεμης, Γρεζης, Κυπριώτης, Μπουντασης, Λιόντος, Μηδελλιάς, Μανιάτης, Ξαγοράρης, Ρισβάς, Χρονάκης (Μπίτσας, Σαραντζόγλης, Στάικος, Γκαγκας, Παυλάκος, Σιαφάκας).