Κ12: 2-2 της Ανθούπολης στο Ίλιον

Δεν είχαν αγώνα πρωταθλήματος ΕΠΣΑ, είχαν όμως αγώνα για το Soccerlink στον όμιλο των ομάδων της ΕΠΣΑ. Η Κ12 της Ανθούπολης φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Ραδιοφωνίας από το αντίστοιχο συγκρότημα του Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων, με το ισόπαλο 2-2 να σφραγίζει την αναμέτρηση.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο μέρος (0-0), στο οποίο οι Περιστεριώτες είχαν ελαφρά, πλην φλύαρη, υπεροχή, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην επανάληψη και πριν την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου είχαν πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Γιάννη Γαϊτανίδη ανασυντάχθηκαν, πίεσαν για να επιστρέψουν στο παιχνίδι και αφού μείωσαν με τον Μπαντίλη στο 39′, τελικά κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ντόκο (47′) τρία λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Για την Ανθούπολη έπαιξαν οι Αθανασιάδης, Μπαντίλης, Μαγνήσαλης, Γεωργίου, Κάτσενος, Κατής, Χρυσοβιτσιώτης, Βανταράκης, Ντόκο, καθώς και οι Βίτος, Χαλακατεβάκης, Καλδής, Ροΐδης.