Κ12: Όμιλος – Ήφαιστος 2-0

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στην αναμέτρηση των Κ12, Α.Ο. Περιστερίου και Ηφαίστου, με τους γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται πλήρως το δικό τους μισό και να φτάνουν στη νίκη με σκορ 2-0.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές των Φώτη Δρούγκα και Θόδωρου Κωνστάντη πρόσφεραν ένα ελκυστικό ντέρμπι σε όσους βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου Ηφαίστου το πρωί του Σαββάτου, με τον Όμιλο να σκοράρει δις στην επανάληψη και να παίρνει δίκαια το τρίποντο, αφού προηγουμένως οι (τυπικά) φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι (Τσαπάρας) και δύο ανεπιτυχή τετ α τετ στο πρώτο μέρος για να μπουν εκείνοι μπροστά στο σκορ.

Σκόρερς: 35′ Μπακιρτζής Π., 46′ Κορφιάτης / –

Διαιτητής: Κοντογιάννης.

Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Σταματάκης, Κωλέττας, Μπακιρτζής Σ., Μπακιρτζής Π., Ντάσιος Α-Π., Μέλλος, Μήτσιος, Nanaj, Dubei, Κορφιάτης, Ντάσιος Γ., Τραγουστής, Μυτιληναίος.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Βασιλείου, Ζουρούδης, Καυκάς, Αποστολόπουλος, Τσαπάρας, Ογκουάλα, Κριτής, Γαλαίος, Γατούδης, Ξένος, Μανώλης, Μιχαλακόπουλος.