Κ12: Φοίνικας-Ήφαιστος 1-3

Με προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο μέρος και αφού ο Φοίνικας έχασε πέναλτι για να μειώσει πριν το ημίχρονο (απόκρουση Βασιλείου), η Κ12 του Ηφαίστου δεν χρειάστηκε παρά να διαχειριστεί το υπέρ της αποτέλεσμα και με επιμέρους σκορ 1-1 στην επανάληψη να πάρει τη νίκη (1-3).

Τώρα το συγκρότημα του Θόδωρου Κωνστάντη περιμένει τις λεπτομέρειες διαχωρισμού ισχυρών και λιγότερο ισχυρών για να γνωρίζει εάν θα είναι 2 δυναμικότητες και άρα έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στους ισχυρούς ή θα είναι τρεις δυναμικότητες, όπως το Κ14 και όλα θα κριθούν στο ντέρμπι της 4ης θέσης με τη Χρυσούπολη την τελευταία αγωνιστική.

Σκόρερς: Τσαβούρογλου (αυτ.) / Τσαβούρογλου (3)

Διαιτητής: Ρισσάκης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Χρονόπουλος, Ζώης, Μπίστας, Ρεφενές Β., Γαλανόπουλος Πε., Γαλανόπουλος Παυ., Ρεφενές Γ., Ξύδης, Γεωργιόπουλος, Ψυχογιός, Ξουχέλλης, Σκουρας, Κολιζας, Ρελλιας, Βλαχόπουλος.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Βασιλείου, Ζουρούδης, Καυκάς, Μιχαλακόπουλος, Τασίδης, Τσαπάρας, Τσαβούρογλου, Κριτής, Γαλαίος, Γκάμπριελ, Ογκουάλα, Σακελλάρης, Γατούδης, Μανώλης, Χριστόπουλος.