Κ12: Ιάσων (1) – Ανθούπολη 0-2

Δίκαιη νίκη, με “καθαρό” σκορ (0-2) για την Κ12 της Ανθούπολης στο γήπεδο Ιλίου, κόντρα στο αντίστοιχο συγκρότημα του τοπικού Ιάσονα.

Καλύτεροι στην πλειονότητα του αγωνιστικού χρόνου (στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσε ο Ιάσονας σε μια προσπάθεια να επιστρέψει στο ματς) οι νεαροί Περιστεριώτες, δεν πτοήθηκαν από το διαρκές ψιλόβροχο (σε πολύ καλό αγωνιστικό χώρο) και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, έφτασαν στην επικράτηση.

Σκόρερς: – / 15′, 33′ Στρίκος.

Διαιτητής: Σπυρόπουλος.

ΙΑΣΩΝ (1): Δεβετζόγλου, Ζωγόπουλος, Ευθυμίου, Κατσαύτης, Λουλης, Γεωργακόπουλος, Καρανάσιος, Τσουμας, Κουλελές (Κυριακούλιας, Στεργίου, Λοκαρέζης, Γρηγοράκης).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Αθανασιάδης, Μπαντίλης, Μαγνήσαλης, Γεωργίου, Κάτσενος, Κατής, Βανταράκης, Ντόκο, Στρίκος (Ροΐδης, Καλδής, Βίτος, Φούκας)