Κ12: Αττικός – Ειρήνη Πετρ. 2-3

Την πρώτη της νίκη (μετά από 3 ισοπαλίες και 1 ήττα) στο πλαίσιο του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ, πέτυχε η Κ12 της Ειρήνης Πετρουπολης, επικρατώντας με σκορ 2-3 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Αττικού, στο γήπεδο Ακαδημίας Πλάτωνος.

Και μάλιστα με ανατροπή, αφού οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Κώστα Μισαηλίδη πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων, πίσω στο σκορ με 2-0!

Μέσα σε δεκαπέντε λεπτά στην επανάληψη έκαναν την απόλυτη ανατροπή, ενώ είχαν συνολικά και τρία δοκάρια με τους Ζουγανέλη, Κανάρη και Φώτη!

Σκόρερς: 12′ Βαρελης, 20′ Νεζερίτης / 30′ Ζουγανέλης, 35′ Ποθητός, 45′ Φώτης.

Διαιτητής: Αντωνίου.

ΑΤΤΙΚΟΣ: Μποκόνι, Τρικούλης, Γουαλάρντο Χ., Γουαλάρντο Β., Νεζερίτης, Βαρελης, Καραφασαλιώτης, Κανιμας, Βογιατζής (Μπουρχας, Συνοδινός, Ντίνο)

ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΤΡ.: Νιχωρίτης, Κανάρης, Φώτης, Ζουγανέλης, Ποθητός, Καραγιάννης, Πότσι, Χρηστάκος, Μαρκέτος (Καραχάλιος Σ., Παππάς).