Κ12: Ανθούπολη – Φοίνικας 4-0

Πιο ουσιαστική σε δημιουργία και εκτέλεση η Κ12 της Ανθούπολης επιβλήθηκε με σκορ 4-0 του αντίστοιχου συγκροτήματος του Φοίνικα, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Περισσότερο ανταγωνιστικό το πρώτο μέρος (σκορ ημιχρόνου 1-0), έγειρε η πλάστιγα στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν με γκολ από τα αποδυτήρια και να σκοράρουν ανά δεκάλεπτο μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Σκόρερς: 3′ και 45′ Γιαννης, 26′ Βαλελης, 36′ Ξενάκης / –

Διαιτητής: Τζανόγλου

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Διονυσόπουλος, Κολιός, Κούρος, Λανάι, Ξενάκης, Αϊδίνης, Αμπελιώτης, Δάικος, Γιαννης, Βαλελης, Τζωρτζης, Τσιρώνης, Πέππας, Ζαφειρόπουλος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Ντόι, Λεσάι, Πλατανίτης, Μαζαρος, Μαύρος, Γαλανόπουλος, Ντουλας, Γεωργίου, Τρανουλίδης, Πανταζόπουλος, Κουμεντος, Ξανθόπουλος, Δημας, Κούκε.