Κηπούπολη: Με… χρονοκαθυστέρηση

Στο φυσικό χόρτο των Μετεώρων, χρειάστηκε να περάσει ένα ημίχρονο για να δικαιολογήσει η Κ16 της Κηπούπολης την παρουσία της στην αναμέτρηση με τον Έσπερο Τερψιθέας Θεσσαλονίκης.

Μετά το εις βάρος του 4-0 του πρώτου ημιχρόνου, ο περιστεριώτικος σύλλογος με εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Γερεντέ (σε ανατροπές των Σταματογιαννόπουλου και Στάμου) και ένα ακόμη γκολ του Κατσακούλα Π. μείωσε και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά στις καθυστερήσεις δέχθηκε το 5-3.

Ο Δημήτρης Τσουκνάκης χρησιμοποίησε τους Δουλγεράκη, Ρισσάκη, (31′ Γιωργης), Λόντο (40′ Ανωγιάτης), Κολοκυθά (31′ Βενέτης), Κατσακούλα Π., Γερεντέ, Κατσακούλα Κ., Στάμου, Κόκλα (31′ Μπαρδώσας), Δημητρίου (31′ Τσακοπιάκος), Σταματογιαννόπουλος.