Ηρακλής: Φιλική νίκη στη Χωράφα

Το παιδικό τμήμα του Ηρακλή Περιστερίου δίνει τις τελευταίες του “παραστάσεις” με την παρούσα σύνθεση και είναι φανερό ότι το διασκεδάζει, λίγο πριν αποχαιρετήσει τους γεννηθέντες το 2003 που ανεβαίνουν στο εφηβικό και υποδεχθεί τους γενν.2005 που προβιβάζονται από το παμπαιδικό.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Πέτρου Πέτρου αντιμετώπισαν σε φιλικό παιχνίδι τον Αστέρα Χαϊδαρίου στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Χωράφας και επικράτησαν με σκορ 3-1.

Δύο τέρματα σημείωσε ο Κολοκώτσιος πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο 5λεπτο και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μπενέτος στα μέσα του δεύτερου μέρους.

Προηγουμένως οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει σε 2-1, λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες είχαν αγωνιστεί και στο πλαίσιο της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ και αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Οι Παίδες του Ηρακλή θα πάρουν μέρος σε τουρνουά στη Λίμνη Πλαστήρα το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Ιουνίου.

2-2 οι Παμπαίδες

Επίσης σε φιλική αναμέτρηση, το απόγευμα της Παρασκευής, οι Παμπαίδες του Ηρακλή Π. αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, με το αντίστοιχο συγκρότημα του Ιπποκράτη.

Τα τέρματα για τον Ηρακλή σημείωσε ο Χριστοδούλου.