Ηρακλής Π.: Νίκη – εξπρές 5-0

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε. Οι Νέοι του Ηρακλή Περιστερίου “καθάρισαν” από το πρώτο ημίχρονο την αναμέτρηση με το αντίστοιχο συγκρότημα της Ιεράπολης, για το πρωτάθλημα ΕΠΣΑ, αφού πριν την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου είχαν άνετο προβάδισμα δύο τερμάτων και σκορ ημιχρόνου 3-0.

Ο Πασχάλης Χλοψιούδης χρησιμοποίησε όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές, κάτι που ανανέωσε το ενδιαφέρον στην επανάληψη, η οποία είχε άλλα δύο τέρματα για τους γηπεδούχους. Το σφύριγμα της λήξης τους βρήκε για μία ακόμη φορά στην κορυφή του Α’ ομίλου, με δύο βαθμούς διαφορά και παιχνίδι λιγότερο από το δεύτερο Χαϊδάρι.

Σκόρερς: 11′ και 13′ Μήτρος Ν., 34′ Βαρδαραμάτος, 60′ Μαγκίτσας, 63 Στόινα (πεν.) / –

Διαιτητής: Μπεκιάρι. Βοηθοί: Δαρσακλής, Νάτσιος.

ΗΡΑΚΛΗΣ Π.: Νημάς (41′ Κωνσταντόπουλος), Τζαβαράκος, Γκελης (45′ Στόινα), Κυριακόπουλος, Μήτρος Π., Πάνος, Μαγκίτσας (65′ Κολοκώτσιος), Δρουγουνάκης (41′ Δρακόπουλος), Νίτας (60′ Γάλαρης), Μήτρος Ν. (65′ Κούτρης), Βαρδαραμάτος (55′ Κεφαλάς).

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Στάθης, Πανουσιάκης (46′ Νάσκος), Καρυώτης, Παλικισιάνος Δ., Μαραβελάκης, Γιακουμάκης, Παλικισιάνος Ν., Μπάλλας, Λευθεριώτης, Τσαπουρλής, Μαρκέτος (56′ Μπεγέτης).