Γυναίκες Περ. – Α.Ε. Λήμνος 1-2

Δεύτερη ήττα για τις Γυναίκες Περιστερίου στο παιχνίδι που όλοι ήλπιζαν ότι θα φτάσουν στην πρώτη τους νίκη! Η Α.Ε. Λήμνου έφυγε με το τρίποντο από το κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας και μάλιστα με ανατροπή, αφού στο πρώτο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 1-0.

Η μετριότατη αγωνιστική παρουσία των γηπεδούχων στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο κάνει το τελικό 1-2 να μοιάζει απόλυτα δίκαιο, αν και ως προς το δεύτερο σκέλος του σκορ περιγράφει σχεδόν το σύνολο των τελικών προσπαθειών στην περιστεριώτικη εστία.

Το 1-0 σκορ ημιχρόνου πάντως είναι σε κάθε περίπτωση πλασματικό, αφού οι Γυναίκες Περιστερίου είχαν πέντε τελικές εντός εστίας, ένα άστοχο πέναλτι (Καμπόλη) και ένα δοκάρι (Κανελλοπούλου), εκτός του γκολ της Κανελλοπούλου που τους έδωσε το προβάδισμα.

Σκόρερς: 36′ Κανελλοπούλου / 49′ και 55′ Τρυφερη.

Διαιτητής: Στεφανοπούλου. Βοηθοί: Τσαλα, Λωνη.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Τσελεπίδου (63′ Μωϋσιάδη), Τσακοπιάκου, Κωνσταντινίδη (80′ Γούλα), Αντωνίου, Τσιρογιαννη, Κανελλοπούλου, Αυδίκου, Καμπόλη, Παπακώστα (46′ Μαυράκη), Δροσινού, Καρανάσιου.