Ατρόμητος: “Πρώτη” με ήττα η Κ17

Πρεμιέρα με σούπερ θέαμα, αλλά ήττα για την Κ17 του Ατρομήτου στο πρωτάθλημα της Superleague.

Στο γήπεδο Γαλατσίου, το 1-0 σκορ ημιχρόνου υπέρ των “κιτρινόμαυρων (44′ με πέναλτι ο Γιαματζίδης) δεν προμήνυε την καταιγίδα γκολ του δευτέρου μέρους.

Ωστόσο εκεί η ποιότητα του θεάματος συνδυάστηκε και με αποτελεματικότητα και ο Ατρόμητος ισοφάρισε με τον Τσαγγάρη στο 62′, ωστόσο το χατ τρικ του Κοντορούχα (76′, 82′, 85′) έριξε την ομάδα του “αστεριού” στο καναβάτσο.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Αμπαρτζίδης, στο 90ό λεπτό.

ΑΕΚ: Μπαλαμώτης, Σβίγκος, Γιαματζίδης, Κοσίδης, Σκιαδαρέσης, Μαρούτσης, Κρουσελνίτσκι, Μούτσα, Κλάψας, Κοντάκης, Πετράτος (Γεωργέας, Κοντορούχας, Ανδρικόπουλος, Χατζηνικολάου, Κολιμάτσης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σταυριανάκος, Σκλάβος, Αγγέλης, Κορομηλάς, Δέδες, Πούλιος, Πιζάνιας, Αμπαρτζίδης, Τσαγγάρης, Λέντζας, Μπάτος (Αραπίτσας, Γκόλιας, Κουμπάρος, Μπαλάφας, Ευθυμίου).