Ατρόμητος Αθ. – Λεοντικός 1-2

Μουδιασμένο το ξεκίνημα των γυναικών του Ατρομήτου Αθηνών στο πρωτάθλημα της Β΄εθνικής κατηγορίας, αφού δεν κατάφεραν να αμφισβητήσουν στο σύνολο του αγωνιστικού χρόνου την ανωτερότητα του Λεοντικού Κηφισιάς που τελικά επικράτησε με σκορ 1-2, στο κεντρικό γήπεδο των αθλητικών εγκαταστάσεων της Χωράφας.

Οι φιλοξενούμενες ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων και αφού δεν ευστόχησαν σε χτύπημα πέναλτι (εκτέλεση Ντατης, απόκρουση Δημητρακοπούλου) στο 60′, τρία λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με ατομική προσπάθεια και σουτ από τα αριστερά.

Η ομάδα του Περιστερίου διαμόρφωσε το τελικό 1-2 με κοντινή κεφαλιά της Μισιρλή, δύο λεπτά πριν την εκπνοή του 90λεπτου.

Σκόρερς: 88′ Μισιρλή / 45′ Κατσούλη, 63′ Γκούφα.

Διαιτητής: Βογιατζιδάκη. Βοηθοί: Σγουράκης, Κατσαρός.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Δημητρακοπούλου, Συρμή, Λαδοπούλου (Κυριακίδη), Κώστα, Γκρούντμαν, Κατσανού (Σκαρλάτου), Λαδερού, Κουκουλοπούλου, Σουράδου (Καλελλη), Μισιρλή, Δαμουλιανου (Παπαντωνίου).