Ατρόμητος Αθ.: Το Σάββατο οι Τζούνιορ

Ένα μόνο περιστεριώτικο τμήμα υποδομής αγωνίζεται το Σαββατοκύριακο στο πλαίσιο των διοργανώσεων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αθηνών και αυτό είναι το τμήμα Τζούνιορ του Ατρομήτου.

Μπορεί το πρωτάθλημα Ακαδημιών της Ένωσης να ολοκληρώθηκε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο, ωστόσο υπάρχει η εκκρεμότητα του αγώνα με το αντίστοιχο συγκρότημα της Ελπίδας Αγίων Αναργύρων που διακόπηκε την Κυριακή 6 Μαΐου, λόγω δυνατής βροχόπτωσης.

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί στις 10 το πρωί του Σαββάτου, από το 14ο λεπτό, όταν και αποφασίστηκε η διακοπή του, με το 0-0 να παραμένει ως τότε.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του “αστεριού” έχουν ρεκόρ 6 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα στη διοργάνωση και με το παιχνίδι αυτό αποχαιρετούν την αγωνιστική περίοδο 2017-’18, στην έδρα τους, τις εγκαταστάσεις στο Νταμάρι.