“Άτλαντας” και στη Σόφια!

Με τη συμμετοχή 7 αθλητών και αθλητριών του, ο Α.Σ. Άτλαντας Περιστερίου έδωσε το “παρών” στο 2ο MULTI TKD European Open Champ G1 2019, στη Σόφια της Βουλγαρίας, αποκομίζοντας 1 χρυσό, 1 χάλκινο και 2 5ες θέσεις, τόσο στο αγωνιστικό (kiruki), όσο και στο τεχνικό (poomsae).

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιώργος Ιωάννου στην ολυμπιακή κατηγορία -58 kg ανδρών, με 4 νικηφόρους αγώνες, κόντρα στους καλύτερους αθλητές της κατηγορίας, ενώ το χάλκινο κατέκτησε η Ελένη Κωστάκη στην κατηγορία 15-17 juniors female Poomsae, παίρνοντας την πρόκριση με την εθνική ομάδα, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, που θα διεξαχθεί 2-4 Απριλίου, στην Αττάλεια της Τουρκίας.

Πέμπτη θέση κατέλαβαν οι Γιάννης Σπυρέλλης (δίνοντας 3 αγώνες στα -68 kg Juniors) και Νίκος Σπυρέλλης (δίνοντας 2 αγώνες στα -74 kg ανδρών, ηττήθηκε από το Νο1 της κατάταξης).

Δύο αγώνες έδωσε ο Χριστόδουλος Σαρρηγεωργίου και από έναν οι Μαρία Φεύγα (-46 kg) και Νίκος Παπαγεωργόπουλος (-68 kg)