Αποκλεισμός στα πέναλτι για τον “Άγιο”

Αποκλεισμός στη διαδικασία των πέναλτι για την Κ18 του Αγίου Ιεροθέου, στο Χαλάνδρι, με σκορ 7-6 από το αντίστοιχο συγκρότημα της Α.Ε. Ηράκλειο.

Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Βαφειάδη ήταν καθισμένοι στη θέση του οδηγού της αναμέτρησης για 70 λεπτά, κρατώντας σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και απαντώντας ακαριαία στις δύο πρώτες απόπειρες των γηπεδούχων να μειώσουν το εις βάρος τους σκορ, ωστόσο δέχθηκαν την ισοφάριση (4-4 η κανονική διάρκεια) στο τελευταίο δεκάλεπτο και οδηγήθηκαν στη ρουλέτα των πέναλτι.

Εκεί τρεις άστοχες εκτελέσεις (1-2) έκριναν τον τελικό νικητή, με τους Κατσή, Θηβαίο, Παπαδημητρίου, Χαλίκη, Κατσούλη και Χολέβα να βρίσκουν τον δρόμο για τα δίχτυα.

Σκόρερς: 42′ Χαλίλι, 52′ Συνέσιος, 56′ Λιαπίδης, 71′ Φοινίκης / 10′, 27′ (πεν.), 43′ Κατσής, 54′ Ζέρβας.

Διαιτητής: Τσολακίδης, Βοηθοί: Χρήστου, Καλατζής.

Α.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Λειβαδάς, Συνέσιος, Νίκογλου, Κωστόπουλος, Μουζακίτης, Ανδρόβικ, Χαλίλι, Λιαπίδης, Αλεξιάς, Σταυρογιαννης, Φοινίκης (Τσιτσόπουλος, Μάνδαλος).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Τσιαντούλας, Χαλίκης, Κολλιόπουλος, Μαντάς, Λέσι, Αποστολόπουλος, Κορώνης, Παπαδημητρίου, Ζέρβας, Θηβαίος, Κατσής (Χολέβας, Κατσούλης).