Ανθούπολη (SL): 1-1 για την Κ12

Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός του Σαββατοκύριακου για την Κ12 της Ανθούπολης στο τουρνουά Soccerlink.

Στο βοηθητικό του Πετρούπολης Β’, το πρώτο τμήμα ηττήθηκε από το αντίστοιχο συγκρότημα του Δήμου Πετρούπολης με σκορ 3-0. Δίκαιο αποτέλεσμα, άδικο σκορ, αφού θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει και οι φιλοξενούμενοι.

Έπαιξαν οι. Βλαβιανός, Πέππας, Λαζάρου, Λατίφης, Αλλά Έρικ, Διαμαντόπουλος, Γεωργιάδης Δ., Γεωργιάδης Α., Σούγιας, Μπερσίμης, Αρμένης, Τζήκας, Γραικούσης και Ροζάκος.

Στην Τσαλαβούτα, το δεύτερο τμήμα βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 1-2 από τον Ερμή Άνω Λιοσίων (το γκολ ο Αρμένης), αλλά στην επανάληψη τα γύρισε όλα τούμπα.

Με δύο γκολ του Διονύση Γεωργιάδη και ένα αυτογκόλ από προσπάθεια του ίδιου, η Ανθούπολη ανατρεψε πλήρως τα εις βάρος της δεδομένα και πήρε τη νίκη με σκορ 4-2

Αγωνίστηκαν οι Βλαβιανός, Λαζάρου ,Κομματάς, Κιούση Χριστίνα, Κιούσης Γ., Ροζάκος, Αγγελακόπουλος, Ζαφειροπουλος, Γεωργιάδης Άγγ., Γεωργιάδης Διον. και Γραικούσης