Ανεβαίνει ο Ιερόθεος 4-0 τον Αίμο

Οι Νέοι του Αγίου Ιεροθέου είναι μία ομάδα που θέλει να έχει τη μπάλα στην κατοχή της και να “χτίζει” παιχνίδι, κουμαντάροντας τον ρυθμό της αναμέτρησης.

Όσο πιο γρήγορα το πετυχαίνει, τόσο πιο άνετα κυλούν οι αγώνες της και φτάνει στο τρίποντο.

Στο σαββατιάτικο παιχνίδι κόντρα στον Αίμο Πετρούπολης βρήκε γκολ πριν την συμπλήρωση του πρώτου 20λέπτου και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 3-0. Ένα τέταρτο γκολ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 47′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ και με το κλείσμο του πρώτου 10λέπτου στην επανάληψη ο Δημήτρης Βαφειάδης είχε ήδη ανανεώσει κατά 6/11 του αρχικό του σχήμα, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιρστές που είχε στη διάθεσή του.

Σκόρερς: 19′ Σαρτερής, 31′ Βεντούρης, 34′ Ντεντής, 47′ (πεν.) Τζανογλου / –

Διαιτητής: Αθανασίου. Βοηθοί: Κωσταγιάννης, Μαμουνης.

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Τσαρούχας (59′ Γιάντσε), Χαλίκης, Πάνε (41′ Κολλιόπουλος), Ντεντής (41′ Τσιριγώτης), Σπανός, Τσεέλγκερ (51′ Παπαδημητρίου), Βασιλείου, Χατζής (41′ Ψαρράς), Σαρτερής (41′ Μαντάς), Τζάνογλου (51′ Θηβαίος), Βεντούρης.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ.: Ευαγγελίδης (62′ Χαβαλες), Μελικάκης (41′ Χλωρός), Σταματίου, Χουτζιούμης Κ., Γαλανόπουλος, Παυλάκος, Δημητρίου, Ασπρόπουλος, Χουτζιούμης Χ. (41′ Κυρογλου), Γουρνάκης, Καλόγηρος.