Όμιλος: Προπονήσεις τερματοφυλάκων
![](https://peristeri-academies.gr/wp-content/uploads/2019/09/omilosk16kamatero2019-720x380.jpg)
Μέσα στην εβδομάδα αρχίζουν και οι εξειδικευμένες προπονήσεις των τερματοφυλάκων της ποδοσφαιρικής Ακαδημίας του Α.Ο. Περιστερίου, στις εγκαταστάσεις στην Τσαλαβούτα.
Υπεύθυνος της εκγύμνασης των νεαρών γκολκίπερς του Ομίλου είναι ο Γιώργος Δρογγίτης, κάθε Τετάρτη και Πέμπτη από τις 7 το απόγευμα έως τις 8.30 το βράδυ.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τις ενότητες ειδική προπονητική Τ/Φ, σχεδιασμός προπόνησης Τ/Φ, ψυχολογία, φυσική κατάσταση, τεχνική-τακτική, ταχυδύναμη, ταχύτητα αντίδρασης, προπονητική μονάδα μεταβιβάσεων, αντιμετώπιση σέντρας και επόμενη ενέργεια και βελτίωση υποστήριξης, τοποθέτησης και επιλογής όταν ο αντίπαλος πιέζει ψηλά.
Νικηφόρες ήταν οι εκτός έδρας φιλικές αναμετρήσεις των Κ16 και Κ14 το Σαββατοκύριακο. Η Κ16 επικράτησε στο Καματερό με σκορ 1-3 και σκόρερς τους Λυμπέρη, Κατσίκη, Παντελή, ενώ η Κ14 επιβλήθηκε με σκορ 2-3 του Α.Ο. Ιλίου και σκόρερς τους Ματσούκα, Μάρκου, ενώ σημειώθηκε και ένα αυτογκόλ.