Σαπφώ – Ατρόμητος Αθ. 1-2

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων κρίθηκε η αναμέτρηση του 3ου ομίλου της Β’ εθνικής κατηγορίας, Σαπφούς – Ατρομήτου Αθηνών, με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν σπουδαίο “2” στη Μυτιλήνη.

Το γκολ που έκανε την διαφορά σημείωσε η Συρμή… παγώνοντας την “καυτή” νησιωτική έδρα, που στο 81′ πανηγύρισε την ισοφάριση στο 0-1 της Σουράδου και προσδοκούσε κάτι ακόμη καλύτερο.

Με τη νίκη αυτή ο Ατρόμητος έπιασε τα Χανιά στη δεύτερη θέση, έξι βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Λεοντικό Κηφισιάς.

Σκόρερς: 81′ Κατρακαζα Ευφ. / 42′ Σουράδου, 90+ Συρμή.

Διαιτητής: Βλουτέλης. Βοηθοί: Στεργιακούλης, Καραμπάσης.

ΣΑΠΦΩ: Καλαϊτζή, Κατσαρα (87′ Βογιατζή), Κούρτη (56′ Δαγκλή), Καρόζη, Ασημίνου, Ψωμαδέλλη (68′ Βούρου), Κατρακαζα Ευφ., Κατρακαζα Δ., Γιαννη, Αγγελάκη (68′ Τόλη), Μπουλμπουλη (56′ Μπασια).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.: Δημητρακοπούλου, Κουκουλοπούλου, Αλιβάνογλου, Παπουτσά, Μυσιρλή, Δαμουλιανού, Κατσανού, Λαδερού (63′ Καλελλή), Παπαντωνίου (32′ Σουράδου), Κώστα (73′ Σπανού), Συρμή.