ΠΑΙΔΕΣ: Φοίνικας Π. – Άρης Πετρ. 2-0

Στη δεύτερη νίκη του και τους 9 βαθμούς έφτασε το παιδικό τμήμα του Φοίνικα Περιστερίου κόντρα στον ισόβαθμο ως το μεσημέρι του Σαββάτου, Άρη Πετρούπολης, στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Μπάμπη Σαρρή δεν επέτρεψαν να αμφισβητηθεί η ανωτερότητά τους και αν για κάτι ελέγχονται, αυτό είναι ο δείκτης του σκορ που θα μπορούσε να είχε φτάσει ψηλότερα, αν ήταν λιγότερο επιπόλαιοι στην τελική πάσα.

Με σκορ ημιχρόνου στο 2-0, δεν λειτούργησαν διαχειριστικά στην επανάληψη, ούτε κινδύνευσαν να δουν τον αντίπαλό τους να ξαναμπαίνει στο παιχνίδι. Απλώς οι προϋποθέσεις για την επίτευξη ενός τρίτου τέρματος δεν περίσσεψαν.

Σκόρερς: 10′ Κολοβός, 28′ Καμπουρίδης / –

Διαιτητής: Ντέμσιας.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π.: Κακουριώτης (41′ Καλαντζής), Πατέλης, Κύρτσιος (52′ Λεγκεκάι), Κουρουμπλής, Πνακάς, Λαμπρόπουλος (49′ Δρέσιος), Τσουκαλάς (56′ Χάβαρης), Κολοβός, Βάββας (56′ Νίνης), Δέλγας (54′ Αναστασόπουλος), Καμπουρίδης.