Νίκες για Παμπαίδες και τζούνιορ
![](https://peristeri-academies.gr/wp-content/uploads/2017/09/foinikas3.jpg)
Με το δεξί μπήκαν στις επίσημες υποχρεώσεις οι Παμπαίδες του Φοίνικα Περιστερίου για το οικείο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ. Μάλιστα πέτυχαν εκτός έδρας νίκη επί του αντίστοιχου συγκροτήματος του Α.Ο. Χαϊδαρίου, με σκορ 0-4, στο γήπεδο “Τάκης Χαραλαμπίδης”.
Άνοιξαν το σκορ με γκολ του Καραγιώργου και το 0-1 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Το δεύτερο μέρος ήταν παράσταση για έναν ρόλο, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο ευρύ 0-4.
Σκόρερς: – / Καραΐσκος (2), Καραγιώργος (2)
Διαιτητής: Κωσταγιάννης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π.: Σταθόπουλος, Ανδριανάκος, Αρβανιτίδης, Βαβίλης, Μαρκαντωνάτος, Καραΐσκος, Καραγιώργος, Καμπουρίδης, Μπούρας, Χαβαλίνας, Μαγαλιός (Έπαιξαν και οι Κόπελας, Τσίχλης, Βασίλενας).
- Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα και των τζούνιορ του συλλόγου στο πρωτάθλημα Ακαδημιών της ΕΠΣΑ.
Επικράτησαν, επίσης εκτός έδρας, με σκορ 0-3 του Κολωνού, στο γήπεδο Ακαδημίας Πλάτωνος και σκόρερς τους Σιδερά, Μακράκη και Παζαρακιώτη.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π.: Κολοκυθάς, Λάζαρης, Αγγελόπουλος, Ανδριανάκος, Σιδεράς, Ανδρεαδάκης, Μακράκης, Παζαρακιώτης, Χρυσοστόμου (αγωνίστηκαν και οι Αγιράς, Μακεδόνας, Τσοπάνογλου και Κάτσενος).