Κ18 (SL): Με ανατροπή η Κηπούπολη

Νίκη με ανατροπή για το μικτό κλιμάκιο Κ18-Κ16 της Κηπούπολης, που παίρνει μέρος στον όμιλο των Δυτ. Προαστίων της Κ18 κατηγορίας του Soccerlink.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη βρέθηκαν με δύο τέρματα πίσω στο σκορ από το 8ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Γ.Σ. Καλλιθέας (0-2), αλλά δεν απογοητεύτηκαν, “χτίζοντας” στον εναπομείναντα χρόνο σε κατοχή μπάλας και αυτοπεποίθηση.

Με πλασέ του Ντονικιάν (18′) μείωσαν σε 1-2 και μ’ αυτό το σκορ πήγαν στην ανάπυλα μεταξύ των ημιχρόνων, κάνοντας την πλήρη ανατροπή στην επανάληψη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσίκο στο 50′ και ατομική ενέργεια και σουτ του Καμαρινού στο 59′.

Αγωνίστηκαν οι: Παυλάτος, Χαροκόπος, Τσέας Π., Αδαμόπουλος, Παυλάκος, Λιατίφης, Κατωπόδης, Δούμας, Τσίκο, Ντονικιάν, Παπαδόπουλος Χρ. (Μιχαλόπουλος Σπ., Καμαρινός, Πίσχος, Παπακώστας, Στραγκας, Μπουκουρίτσι, Γεωργακόπουλος, Γλυνης).