Κ18: Ρουφ – Φοίνικας 3-2

Τρεις φορές προηγήθηκε η Κ18 του Ρουφ και η τρίτη ήταν και η φαρμακερή, αφού στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν αδύνατον να βρει απάντηση από το αντίστοιχο συγκρότημα του Φοίνικα.

Ανεξαρτήτως κάποιων διαφωνιών για τα δύο πρώτα γκολ των γηπεδούχων (οφσάιντ δίνει ο βοηθός στο πρώτο και ο διαιτητής το παίνει πάνω του δείχνοντας γκολ, ενώ φαίνεται να προηγείται επιθετικό φάουλ στη φάση του πέναλτι), οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ηλία Θεοδωρακόπουλου αδικούνται από το τελικό απτέλεσμα κι αυτό γιατί στην επανάληψη υπερείχαν στην πλειονότητα του αγωνιστικού χρόνου και δέχθηκαν το 3-2 από στημένη μπάλα και μετά από τρεις καραμπόλες…

Σκόρερς: 4′ και 13′ (πεν.) Δαουλας, 80′ Καγιαντόπουλος / 10′ Μπούζο, 59′ Καμπουρίδης.

Διαιτητής: Γκίκας, Βοηθοί: Ροδοστογλου, Φωτάκος.

ΡΟΥΦ: Αρβανίτης, Γκιγκοκάι, Δαφαλιας, Γκιόκα, Δαουλας, Mullali, Καγιαντόπουλος, Μπιλιάλ, Νικολόπουλος, Κρητικός (Γκογκάι, Ράσκος, Παππάς, Τοσούνι, Αλήτσιο).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Διαμαντης, Μηλιάς, Χαβαλίνας, Ανδριανάκος, Αρβανιτίδης, Τσιχλης, Βασιλόπουλος, Μπούζο, Θεοδωρακόπουλος, Πατέλης, Καμπουρίδης (Σιδερας, Βασίλενας).