Κ18: Κηπούπολη – Ιεράπολη 2-2

Ήταν και παρέμειναν ισόβαθμες, οι Κ18, Κηπούπολης και Ιεράπολης, μετά τη μεταξύ τους αναμέτρηση, το βράδυ της Κυριακής.

Το τελικό 2-2 ήταν αποτέλεσμα ενός πολύ καλού παιχνιδιού, με γρήγορο ρυθμό, εκατέρωθεν ευκαιρίες και εντυπωσιακά γκολ.

Στο γκολ του Σταματογιαννόπουλου στο 20ό λεπτό, με προβολή από εκτέλεση φάουλ του Ρήγα, απάντησαν με ανατροπή οι φιλοξενούμενοι (26′ και 58′ – θεαματικό το δεύτερο γκολ), αλλά ο Σούμπας με ευθύβολο σουτ στο 66′, έφερε και πάλι το ματς στα ίσα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Κηπούπολη είχε και χαμένο πέναλτι στο 10ο λεπτό, το οποίο κέρδισε ο Νίκος, αλλά η εκτέλεση του Ρήγα εξουδετερώθηκε. Πολύ θετικός στο ντεμπούτο του, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Αγγελακόπουλος.

Διαιτητής: Στεργιώτης. Βοηθοί: Σπυρόπουλος, Τζανης.

Για την Κηπούπολη αγωνίστηκαν οι Αγγελακόπουλος, Σούμπας, Λιατίφης, Φαρμάκης Β., Ρήγας, Σταματογιαννόπουλος, Λέμης, Μπούρης, Σοφός, Σκαμάνης, Νίκος (Μούτσιος, Βαρζάκης, Μαργέτης, Κωνσταντόπουλος, Θεοχαρίδης).