Κ18: Ελπίδα Αγ. Αν.-Αγ. Ιερόθεος 2-0

Δύο πρόσωπα με διαφορετική εικόνα αλλά την ίδια επιμέρους εξέλιξη, είχε αναμέτρηση των Κ18, Ελπίδας Αγίων Αναργύρων και Αγίου Ιεροθέου που ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων, με σκορ 2-0.

Ο “Άγιος” ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, αλλά δεν εξαργύρωσε την αγωνιστική του εικόνα σε γκολ, έχοντας τουλάχιστον τρεις κλασικές ευκαιρίες για να το κάνει (Χολέβας, Μπισύρης, Βασιλείου). Αντ’ αυτού το δέχθηκε κιόλας στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (1-0).

Στην επανάληψη, η Ελπίδα ήταν αυτή που είχε καλύτερη παρουσία στο δεύτερο μισό του γηπέδου και τη “μετέφρασε” σ’ ένα ακόμη γκολ, έστω κι από τα 11 βήματα (2-0).

Σκόρερς: 39′ Ζουμπούλιας, 61′ (πεν.) Μαρσώνης / –

Διαιτητής: Καφριτσας. Βοηθοί: Βρανάς, Τζίβρας.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Παππάς, Σαΐτας, Στεφάνι, Καλαμίδας, Σταθης, Παπαδόπουλος, Ζουμπούλιας, Σπυρόπουλος, Ταεΐζι, Λυμπερόπουλος, Αλίκο (Μπέσσης, Κασιουρης, Μαρσώνης, Παλμός).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Καναβάκης, Πιττης, Ψυχογυιός, Σάσσαλος, Τσέλα, Παπαδημητρίου, Μπισύρης, Άγκολι, Χολέβας, Θηβαίος, Βασιλείου (Αγγελόπουλος, Τζιτζικάκης, Μιχαλόπουλος, Χαραμής, Λιανός).