Κ18: Άγ. Ανάργυροι-Κηπούπολη 3-2

Από ένα ημίχρονο είχαν οι Κ18, Αγίων Αναργύρων και Κηπούπολης (μικτό κλιμάκιο Κ18-Κ16) στη χθεσινή τους αναμέτρηση στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων, που ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων, με σκορ 3-2.

Με 2-0 σκορ ημιχρόνου και το 3-0 να επιτυγχάνεται με το ξεκίνημα της επανάληψης (προηγήθηκε πάντως φάουλ στον Μπίσκο), οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη έβγαλαν αντίδραση στον εναπομείναντα χρόνο, μεταφέροντας το παιχνίδι στο δεύτερο μισό.

Με πλασέ του Π. Μιχαλόπουλου στο 48′ και γυριστό σουτ του Σοφού στο 77′ μείωσαν στο τελικό 3-2, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Νίκου, σε μία από τις οεραιτέρω ευκαιρίες που δημιούργησαν μπροστά ατην αντίπαλη εστία.

Για την Κηπούπολη έπαιξαν οι Παυλάτος, Σούμπας, Λιατίφης, Ρήγας, Χαροκόπος, Σαββουλίδης, Σταματογιαννόπουλος, Σκαμάνης, Θεοχαρίδης, Σερίφης, Κατωπόδης (Νίκου, Μιχαλόπουλος Π., Ανδρονιώτης, Μιχαλόπουλος Σπ., Σοφός, Μπίσκος, Τσίκο).