Κ16: Τράχωνες – Αγ. Ιερόθεος 2-2

Ισόπαλη με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση των Κ16, Τραχώνων και Αγίου Ιεροθέου, στο Α’ γήπεδο Αλίμου.

Καλύτεροι στο πρώτο μέρος οι Περιστεριώτες θα μπορούσαν να πάνε με προβάδισμα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων (1-1), αφού με πίεση ψηλά και κερδισμένες μπάλες έφταναν με καλές προϋποθέσεις απέναντι στην αντίπαλη εστία, ωστόσο τα χαλούσαν στην τελική προσπάθεια.

Στην επανάληψη ήταν περισσότερο ισορροπημένο παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν επίμονα το γκολ της ισοφάρισης και τελικά να το βρίσκουν 4 λεπτά πριν την εκπνοή, σε φάση που δεν ήταν και η καλύτερη ευκαιρία τους.

Σκόρερς: 21′ Πηγουνάκης, 66′ Σίμας / 26′, 40′ Λέβας.

Διαιτητής: Ευθυμίου.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (2): Σιούτης, Σαρδής, Δημητράκος, Κάβουρας, Πηγουνάκης, Πανιτσας, Σουτζίδης, Γεωργούλας, Μπράτσι, Δεμενόπουλος, Παπαγιαννέρης (Παλαμάρης, Αναστασάκης, Καραμπάτσης, Σιακαβέλλας, Σίμας).

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Αμασιάδης, Βασιλείου, Θαναηλάκης, Παπανικολάου, Ρίρα Ε., Καστόρας, Δουζένης, Καράι, Λέβας, Ναζεράι, Ντούρο (Βασιλακάκης, Βασιλάκος, Κούλης, Ρηνάκης).