Κ16: Ηρακλής – Φωστήρας 1-3

Ο Φωστήρας ήταν πιο συγκεντρωμένος αμυντικά και πολύ πιο επικίνδυνος στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου και δίκαια (αφού σκόραρε τρις σε βάρος του Ηρακλή) πήρε το εισιτήριο για την προημιτελική φάση στους λιγότερο ισχυρούς του Κ16 της ΕΠΣΑ.

Ο Ηρακλής προκρινόταν και με την ισοπαλία, αλλά δεν πρόλαβε να βάλει τους φιλοξενούμενους στο άγχος επίτευξης γκολ, αφού μια προσωπική επιθετική ενέργεια τους έδωσε το προβάδισμα στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους και δύο λεπτά αργότερα ήρθε το 0-2 να βάλει γερά θεμέλια νίκης.

Οι επιτυχημένες εκτελέσεις σε δύο πέναλτι, ένα για κάθε πλευρά, στην επανάληψη, διαμόρφωσαν το τελικό 1-3.

Σκόρερς: 70′ (πεν.) Πάνος / 31′ Κουτσοκώστας, 33′ Shira, 46′ (πεν.) Kostuki

Διαιτητής: Λώνη.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Σταυρόπουλος, Κολιτσόπουλος Θ., Βυθούλκας, Κιάρρι, Χριστόπουλος, Πλιάσσας, Βασιλόπουλος, Ζάρκαλης, Ευσταθόπουλος, Νικολάου, Καπανταής (Μέξας, Κολιτσόπουλος Α., Πούλος, Τσαρλής, Πλατανόπουλος, Plaku, Καραμανώλης, Πάνος, Καψής).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπερικάκης, Κουσούρης, Φαμέλης, Βασιλόπουλος, Σεραφείμ, Ibrizi, Kostuki, Κεχαγιάς, Μπυλυκα, Shira, Κουτσοκώστας (Ραντα, Νικολόπουλος, Λαμπρινός, Βλάχος, Λειτουργης, Σπανόπουλος Φ., Κανακάκης).