Κ16: Α.Ε. Ιλίου – Κηπούπολη 1-5

Με το “καθαρό” 0-3 σκορ ημιχρόνου, διαμορφωμένο πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο, η Κ16 της Κηπούπολης δεν επέτρεψε σχέδια διεκδίκησης βαθμού ή βαθμών στην αντίπαλό της, Α.Ε. Ιλίου.

Στην επανάληψη, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσουκνάκη δημιούργησαν κι άλλες ευκαιρίες αλλά μετέφρασαν μόλις δύο σε γκολ, έναντι ενός των γηπεδούχων για να φτάσουμε στο τελικό 1-5.

Ο Δημητρίου με σουτ και απευθείας εκετέλεση φάουλ, ο Γερεντές με βολέ από τα 35 μέτρα, ο Γιώργης με κεφαλιά από ασίστ Κατσακούλα Κ. και ο Σιουρούνης από ασίστ Στάμου ήταν οι σκόρερς των φιλοξενουμένων και νικητών.

Σκόρερς: 60′ (πεν.) Γιανκούλα / 5′ και 20′ Δημητρίου, 12′ Γερεντές, 64′ Γιωργης, 68′ Σιουρούνης.

Διαιτητής: Κοκκίνης.

Α.Ε. ΙΛΙΟΥ: Giorba, Πιττακίδης, Ζαγκλακας, Παπαδόπουλος, Τσιαλλης Ι., Σκεντάι, Βλάχος, Ράπτης, Τσιαλλης Θ., Περίφανος, Γιανκούλα (Τατσης, Μονε).

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Δουλγεράκης, Κατσακούλας Π., Κολοκυθάς, Γερεντές, Λόντος, Κόκλας, Στάμου, Κατσακούλας Κ., Αναστασόπουλος, Σταματογιαννόπουλος, Δημητρίου (Σιουρούνης, Βενέτης, Γιώργης, Ρισσάκης).