Κ16: Α.Ε. Ιλίου – Ανθούπολη 3-0

Υψηλό το εμπόδιο που ύψωσε η Α.Ε. Ιλίου, αλλά δυσθεώρατο αυτό των δικών της απουσιών για την Κ16 της Ανθούπολης, που χρειάστηκε δύο νεαρούς γεννημένους το 2008, για να συμπληρώσει 13άδα!

Παρ’ όλα αυτά θα μπορούσε να πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων με το ισόπαλο 0-0, ωστόσο ένα όμορφο σε εκτέλεση γκολ στο 33′ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, που με δύο ακόμη τέρματα στην επανάληψη (44′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και 60′) διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Τσιάτσος.

Α.Ε ΙΛΙΟΥ: Giorba, Μούτσιος, Γιανκουλα, Παπαδόπουλος, Τσιάλλης Ι., Βαλεντης, Βλάχος, Περιφανος, Τσιάλλης Θ. Κουκής, Σκεντάι (Ζαγκλακας, Πιττακίδης, Κασσης).

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Μακεντούδης, Στρίκος, Παυλάκης, Κάτσενος, Αργυρόπουλος, Καλδής Θ., Ροΐδης Β., Ροΐδης Α., Χαλακατεβάκης, Βανταράκης, Φούκας (Τσατσάκης, Σιδερίδης).