Κ16: Ήφαιστος – Κηπούπολη 2-2

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι των Κ16, Ηφαίστου και Κηπούπολης, αφού προηγουμένως εκτός των τεσσάρων τερμάτων, πρόσφερε αρκετές ακόμη φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, σε υψηλό ρυθμό.

Προηγήθηκε ο Ήφαιστος στο 6ο λεπτό με τον Ευθυμιάδη, ισοφάρισε στο 18′ ο Γερεντές με πέναλτι που κέρδισε ο Αναστασόπουλος και τέσσερα λεπτά αργότερα έγινε το 1-2 με ασίστ Κατσακούλα Κ. και πλασέ Στάμου.

Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο φινάλε με πολύ ωραίο σουτ του Μπουκάκη.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Βίτσας Θ., Ρήγας, Χατζούδης, Κοσμίδης, Κούμε, Ντόστι, Σαμαράς, Τσέλιος, Ευθυμιάδης, Θωμολλάρη (Α’ μέρος), Σιγάλας, Τσιρούκης, Κοσμίδης, Αποστολόπουλος, Ουάσεφ, Πιστόλης, Βίτσας Ε., Ζαϊμη, Μπουκάκης, Τσαπάρας, Θωμολλάρη (Β’ μέρος).

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Δουλγεράκης, Ρισσάκης, Κατσακούλας Π., Γιώργης, Γερεντές, Κόκλας, Αναστασόπουλος, Κατσακούλας Κ., Βενέτης, Σταματογιαννόπουλος, Στάμου (Ανωγιάτης, Παιδούσης, Μιχάλης, Βασιλείου, Μουλάς, Βούρτσης, Δημητριάδης, Μίχας).