Κ16: Άτταλος Ν.Φ. – Ήφαιστος 1-1

Με το… αριστερό, εκ της εικόνας και όχι εκ του αποτελέσματος, πάτησε στον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος Κ16 της ΕΠΣΑ ο Ήφαιστος που “φιλοξενήθηκε” από τον Άτταλο στο γήπεδο Χρυσούπολης.

Το τελικό 1-1 που διαμορφώθηκε με γκολ στο δεύτερο και στο προτελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, σίγουρα αδικεί τους Περιστεριώτες, που εκτός του τέρματος με το οποίο άνοιξε το σκορ ο Βασιλειάδης (ασίστ Τσέλιος), είχαν ακόμη δύο δοκάρια (Βασιλειάδης, Ευθυμιάδης) και σχεδόν διψήφιο αριθμό χαμένων ευκαιριών, για να πάρουν το τρίποντο της νίκης.

Σκόρερς: 69′ Κωστούλας / 2′ Βασιλειάδης.

Διαιτητής: Νταρακλίτσης.

ΑΤΤΑΛΟΣ: Σοφιανός, Χότζα, Παπακώστας, Κωστούλας, Σταμάτης, Spakiv, Ασημακόπουλος, Γιατράς, Γαβριηλίδης, Λιάπης, Σταθας (Καββαλος, Κατσαπρακάκης)

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κατσαρέας, Χατζούδης, Βίτσας Ε., Ρήγας, Κοσμίδης, Γκέρτσο, Τσέλιος, Ντόστι, Βασιλειάδης, Ευθυμιάδης, Κούμε (Ζαΐμης).

Η ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του ποδοσφαιριστή της Ηλιούπολης, Αλέξανδρου Λάμπη